Visame regione žinomai bendrovei „VVARFF“ – 30 metų!

Spalio 26-oji Plungėje įsikūrusiai, bet visame regione puikiai žinomai kelius tiesiančiai bendrovei „VVARFF“ – šventė. Tai įmonės gimtadienis, kuris šiemet ypatingas – 1990 metais įkurta uždaroji akcinė bendrovė švenčia 30 metų veiklos sukaktį. Šiandien „VVARFF“ – tai daugiau nei 220 darbuotojų Plungėje ir Klaipėdoje, mažesni ir milijonų vertės projektai bei atsakomybe ir profesionalumu užsitarnautas pasitikėjimas. Pagrindinė daugiafunkcės įmonės veikla – kelių tiesimas, rekonstravimas, remontas, o šalia jos – elektrotechnikos darbai, mažmeninė prekyba naftos produktais, viešbučių, viešojo maitinimo, poilsio, pramogų paslaugos, laikraščių leidyba.
Pradžia – 1990-aisiais
Trisdešimtmetis žmogui – jaunystė, o privačiam verslui – jau solidu. Galima sakyti, maksimaliai daug, nes iki Lietuvai atgaunant nepriklausomybę, sovietmečiu, klestint planinei ekonomikai, privataus verslo juk nebuvo. Tad kurti jį 1990-aisiais ir vieniems iš pirmųjų žengti rinkos ekonomikos keliu reikėjo ir drąsos, ir ryžto, ir turbūt avantiūrizmo.
Voveriukas, kuris įsitaisęs „VVARFF“ logotipe, – gražus įmonės veiklos pradžios liudytojas. Mat tuomet viena pagrindinių bendrovės verslo krypčių buvo švelniakailių žvėrelių auginimas. Vėliau šios veiklos atsisakyta, o štai voveriukas… jis liko!
„Į visus projektus žiūrime atsakingai“
Šiandien „VVARFF“ „arkliukas“, įmonę nuo pat pradžių veržliai nešantis į priekį, – kelių tiesimo verslas. Beje, bendrovės statybinę kryptį lėmė sėkmingas tuometinės Plungės tarpkolūkinės statybos organizacijos ir vienos iš Klaipėdos statybos ir remonto valdybų privatizavimas. Kadangi netrūko nei patirties, nei kvalifikuotų specialistų, drąsiai imtasi rimtų projektų: Būtingės terminalo statybos, Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos kelių infrastruktūros tvarkymo ir kitų. Būta itin sėkmingų ir respublikiniu mastu pripažintų darbų – Vidaus reikalų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra Naujosios Akmenės senamiesčio gyvenamosios aplinkos sutvarkymo projektą pripažino geriausiai Vakarų Lietuvoje įgyvendintu projektu. O Mažeikiuose sutvarkęs Juodpelkės parką ir pagal Europos futbolo federacijų asociacijos reikalavimus įrengęs stadioną „VVARFF“ buvo pripažintas viena iš geriausiai dirbtines dangas įrengiančių bendrovių Lietuvoje.
„Niekada neskirstėme projektų į didelius ir mažus, į svarbius ir nesvarbius. Į visus žiūrime atsakingai, visus stengiamės atlikti kokybiškai ir laiku. Matyt, todėl esame pelnę pasitikėjimą, todėl ir užsakymų netrūksta. O mūsų užsakovai – nuo valstybės ir savivaldybių iki privačių įmonių ir asmenų“, – mintimis dalijosi bendrovės „VVARFF“ generalinis direktorius Vilmantas Bučius.
Šiandien kelių tiesimo bendrovėms keliami didžiuliai reikalavimai. Kad išsilaikytum rinkoje ir būtum vertinamas, reikia dirbti kokybiškai ir operatyviai, būti lanksčiam ir moderniam, turėti didelį techninį potencialą ir būrį profesionalų – ir kelininkų, ir vadybininkų. „Profesionalų mes turime. Džiaugiuosi, kad jie pas mus įleidę šaknis ir niekur kitur nesidairo – darbuotojų kaita pas mus išties minimali. Kadangi daugelį objektų atiduodame anksčiau, nei numatyta, o ir kokybė – nepriekaištinga, tai ir klientų nestokojame“, – sakė bendrovės vadovas.
Įmonės „VVARFF“, kurios technika yra burzgusi kone kiekviename Žemaitijos ir pajūrio mieste ir miestelyje, šiandieninių darbų sąraše – keliasdešimt objektų: Vėžaičių (Klaipėdos r.) dvaro parko sutvarkymas (apie 1 mln. Eur), Girėnų kaimo (Rietavo sav.) Dvaro gatvė (302 tūkst. Eur), Naujųjų Gintarų gatvė Kartenos seniūnijoje (Kretingos r.) (394 tūkst. Eur), pėsčiųjų ir dviračių takas Nidoje (457 tūkst. Eur), Lankos gatvė Plungėje (671 tūkst. Eur), Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymai – Laivių gatvė Salantuose (Kretingos r.) (322 tūkst. Eur.), R. Granausko gatvė Mosėdyje (Skuodo r.) (569 tūkst. Eur), Skuodo gatvė Darbėnuose (Kretingos r.) (253 tūkst. Eur), Klaipėdos miesto Rumpiškės gyvenamojo kvartalo infrastruktūros projektai, kurių bendra vertė – daugiau nei 5,5 mln. Eur, ir daugybė kitų.
Šalia kelių tiesimo – ir kiti verslai
Kaip jau minėjome, „VVARFF“ – daugiafunkcė įmonė, kurios veikla – diversifikuota. Ir taip padaryta ne atsitiktinai, o galvojant, kaip sumažinti riziką, jei kažkuriam iš verslų iškiltų grėsmė iškristi iš rinkos. Taigi prie statybų verslo šliejasi giminingas elektrotechnikos padalinys, o kai veikiama kartu, darniai, projektams – garantuota sėkmė.
Vienas iš „VVARFF“ pasididžiavimų – Plungės pašonėje, šalia žiedinės kelių Mažeikiai–Tauragė ir Šiauliai–Palanga sankryžos, įsikūręs konferencijų ir laisvalaikio centras „Porto“, šalia jo – į tinklą „Circle K“ įsiliejusi degalinė. „Porto“ – tai jaukus, o kartu ir šiuolaikiškas viešbutis, išskirtine aplinka ir puikiu maistu garsėjantis restoranas, jėgas atgauti padedantis pirčių kompleksas, konferencijų salės, šeši boulingo takeliai. Beje, dėl boulingo „Porto“ yra tapęs ypatinga plungiškių traukos, smagia laisvalaikio praleidimo vieta. Čia jau dvylika metų organizuojamas šimtus dalyvių sutraukiantis, du mėnesius vykstantis įmonių boulingo turnyras, į kurį renkasi komandos iš viso regiono.
Pabaigai – apie spaudą: 1994 metais „VVARFF“ pradėjo leisti laikraštį „Plungė“, 1999-aisiais – „Telšių žinias“. Šie skaitytojų už informatyvumą, temų įvairovę, objektyvumą, drąsą, laisvę ir aštrią plunksną vertinami leidiniai įsilieję ir į „Vakarų Lietuvos“ šeimą, kurios žinioje – Kretingoje įsikūrusi Vakarų spaustuvė.
„Tie 30 metų – tai ne tik ilgametė veikla, bet ir sukurtos darbo vietos, nuveikti gražūs ir dideli darbai, valstybei sumokėti mokesčiai. Beje, šalies mastu esame pripažinti kaip viena stipriausių ir mokiausių įmonių – tarp Lietuvos statybos bendrovių užimame 23-iąją vietą pagal sumokamus mokesčius. Tai reiškia, kad esame skaidrūs ir socialiai atsakingi. Sėkminga 30 metų veikla byloja, kad esame teisingame kelyje, kad mus vertina, gerbia ir pasitiki. Gaila tik, kad dėl nepalankaus laikotarpio šios gražios sukakties tinkamai atšvęsti negalime – su draugais ir fanfaromis“, – smagiai reziumavo bendrovės „VVARFF“ generalinis direktorius V. Bučius.